Literární salon BLINKR - zveřejněno prosinec 2014

27.07.2019 02:28

Poslední letošní sešlost na Literárním salonu BLINKR 17. prosince v Praze byla tentokrát pojata jako vánoční besídka s ozdobeným stromečkem, svíčkami a koledami znějícími tiše v pozadí, cukrovím, nicméně byla literárně velmi hutná. Na besídce se strhla smršť křtů nových knih, přesněji řečeno čtyř publikací a jednoho kalendáře.

Premiéru měla knížka povídek velmi plodné spisovatelky Jaroslavy Pechové NEZBEDNÉ TOULKY z vydavatelství Laguna, ze salonu šla do světa také reedice populární publikace WIMBLEDON a příběhy tenisových hrdinů od Jaroslava Kirchnera, kterou vydal Fragment.

Jaroslava Pechová během autorského čtení.

Kirchnerova kniha vyšla poprvé už v roce 2011, ale byla doplněna, k čemuž by autor motivován především druhým wimbledonským vítězstvím Petry Kvitové. 

Své knížky také pokřtili hostitelé, majitelé vydavatelství BLINKR - Klára A. Samková představila reedici svého amerického cestopisu MOJE CESTA ZA SCARLETT a Felix Boom odstartoval knížku svých blogů pod názvem INTERNET JAKO NÁSTROJ VÝCHOVY KE ZBABĚLOSTI. Obě publikace vydal BLINKR.

Premiéry pochopitelně provázela autorská čtení a salon se postupně zaplnil na maximální kapacitu, protože později přicházeli literáti a hosté z jiných akcích podobného druhu, jichž bylo před Vánocemi velké množství.

Poprvé se křtilo výtvarné dílo - kalendář Emila Šourka pod názvem TEČKY PRO ROK 2015. Úžasný kalendář populárního výtvarníka a ilustrátora má s literaturou mnoho společného, obrázky mají jasný koncept a jsou doplněny citátty z autorových oblíbených knih. Příští Literární salon BLINKR se uskuteční 19. ledna.

Emilu Šourkovi asistovala při prezentaci kalendáře Klára Samková.

Kontakt

Vydavatelství BLINKR s.r.o., Korunní 108, 100 00 Praha 10 (administrativní adresa) Kontaktní adresa/office a knižní sklad: Jižní 1844/17, 470 01 Česká Lípa. Osobní kontakty v Praze a dalších místech po telefonické konzultaci. Tel. +420 606 435 280
Číslo účtu: 2800468030/2010
redakce@blinkr-knihy.com. blinkr@centrum.cz